Ανακοίνωση για συγγράμματα (ΕΥΔΟΞΟΣ)

Αγαπητοί/ες φοιτητές/τριες Καλή Χρονιά !

Σας ενημερώνουμε ότι οι δηλώσεις συγγραμμάτων μέσω της Υπηρεσίας «Εύδοξος» για το χειμερινό εξάμηνο παρατείνονται έως την Παρασκευή 14-01-2022. Για τη διανομή των συγγραμμάτων από τα βιβλιοπωλεία για το χειμερινό εξάμηνο, ορίζεται νέα καταληκτική ημερομηνία η Παρασκευή 28-1-2022.

Επιπλέον, διευκρινίζεται από την Υπηρεσία «Εύδοξος» ότι για το Χειμερινό εξάμηνο 2021-22 δεν θα είναι δυνατή η διανομή συγγραμμάτων μέσω courier, καθώς δεν δύναται να ολοκληρωθεί η διαγωνιστική διαδικασία εντός της προθεσμίας διανομής συγγραμμάτων. Ως εκ τούτου, οι φοιτητές θα ενημερωθούν για την παραλαβή των βιβλίων μέσω σημείων διανομής, εφόσον ο εκδότης έχει προχωρήσει με τη διαδικασία αντιστοίχισης σημείου διανομής μέχρι τις 29-12-2021. Διαφορετικά, θα απενεργοποιηθούν οι συγκεκριμένες επιλογές και οι φοιτητές θα μπορούν να επιλέξουν άλλη επιλογή συγγράμματος, μέχρι τις 14-01-2022.

Υπενθυμίζεται ότι οι φοιτητές υποχρεούνται να προβούν σε δήλωση συγγραμμάτων και δικαιούνται να παραλάβουν συγγράμματα μόνο για τα μαθήματα εκείνα τα οποία έχουν συμπεριλάβει κατά το τρέχον εξάμηνο στη δήλωση των μαθημάτων τους.
Επισημαίνεται ότι βάσει της ισχύουσας νομοθεσίας οι φοιτητές που έχουν υπερβεί τα ν+2 έτη σπουδών, όσο και αυτοί που είναι ήδη κάτοχοι δεύτερου πτυχίου προπτυχιακών σπουδών, δεν δικαιούνται δωρεάν διδακτικά συγγράμματα.

Εάν έχετε απορίες, μπορείτε να επικοινωνήσετε με τη Γραμματεία του Τμήματος στο τηλέφωνο 24310 47000 ή στο Γραφείο Αρωγής Χρηστών της υπηρεσίας «Εύδοξος» στο σύνδεσμο http://eudoxus.gr/OnlineReport.aspx

Τρίκαλα 03-01-2022
Από τη Γραμματεία