Εγγραφή στη δομή υποστήριξης "ΠΡΟΣΒΑΣΗ" για φοιτητές με αναπηρία και/ή ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες

Αγαπητοί πρωτοετείς  -και παλαιότεροι- φοιτητές και φοιτήτριες,

Αν είσαι πρωτοετής ή παλιός φοιτητής/τρια με αναπηρία και/ή ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες που επιθυμείς υποστήριξη από την ΠΡΟΣΒΑΣΗ για το χειμερινό εξάμηνο 2021-2022, οι εγγραφές ξεκινούν την Παρασκευή 01 Οκτωβρίου 2021 και θα ολοκληρωθούν στις 26 Νοεμβρίου 2021.

Ενημερωτικό φυλλάδιο και τρόπος συμπλήρωσης της αίτησης εγγραφής στην υπηρεσία της Πρόσβασης του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας αναφέρονται στα δύο επισυναπτόμενα αρχεία.

Επιπλέον, οι φοιτητές και οι φοιτήτριες με αναπηρία και/ή ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες μπορείτε να απευθύνεστε σε εμένα (email : dkokar@uth.gr τηλ: 24310-47008) για ζητήματα που αφορούν την πρόσβασή σας κατά τη διάρκεια των σπουδών σας.

Κοκαρίδας Δημήτρης
Αναπληρωτής Καθηγητής